Małopolscy strażacy podsumowali 2022 rok

i

Autor: KMPSP Nowy Sącz Małopolscy strażacy podsumowali 2022 rok

Małopolscy strażacy posumowali 2022 rok. Ratownicy do zdarzeń wyjeżdżali średnio co 11 minut!

2023-02-21 18:11

W minionym roku małopolscy strażacy wyjeżdżali do zdarzeń średnio co 11 minut i 18 sekund. Prawie 70 procent wyjazdów były to tak zwane miejscowe zagrożenia, czyli akcje nie związane z gaszeniem pożarów.

W 2022 roku na terenie województwa małopolskiego doszło do 46 499 zdarzeń, do których wzywano strażaków. W tym 9 808 było pożarów, a 32 239 to miejscowe zagrożenia. Alarmów fałszywych było 452.

Praca strażaka to nieustająca misja. To zadanie trudne, ważne i potrzebne. Dziękuję za zaangażowanie, którego tak wielokrotnie doświadczali Małopolanie – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W 2022 roku małopolscy strażacy mocno zaangażowali się też w pomoc mieszkańcom Ukrainy, którzy przed wojną uciekli do Polski. Strażacy organizowali noclegownie, przekazywali sprzęt, dystrybuowali dary i pomagali w transporcie obywateli Ukrainy.

QUIZ. Słynni prezydenci USA. Znane nazwiska, lecz trudne pytania. Nawet amerykaniści będą mieć problem

Pytanie 1 z 12
Już dziś w Polsce gościmy Joe Bidena. Którym jest on prezydentem USA w historii?

W minionym roku intensywnie rozbudowywaliśmy potencjał małopolskich jednostek Straży Pożarnej. Ponad 17 milionów złotych ze środków rządowych przeznaczyliśmy na zakup 27 pojazdów i sprzętu dla PSP. Również ponad 17 mln zł skierowaliśmy na zakup 53 samochodów ratowniczo-gaśniczych dla OSP. Kupiono 6 ciężkich, 37 średnich i 10 lekkich – dodaje wojewoda Kmita.

Dziś w szeregach małopolskich jednostek PSP służy ponad 2 tysiące strażaków. Natomiast w jednostkach OSP w całym regionie działa ponad 50 tysięcy osób.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!4

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE