Mali górale z całej Europy przyjadą do Nowego Sącza. Za tydzień rusza Święto Dzieci Gór

2022-07-17 14:27
Święto Dzieci Gór
Autor: www.swietodziecigor.pl, fot. Piotr Droździk Święto Dzieci Gór

Tegoroczna edycja Festiwalu będzie powrotem do dobrze znanej i sprawdzonej formuły. Polskim grupom folklorystycznym towarzyszyć będą zespoły zza granicy. Mieszkańców Nowego Sącza czekają koncerty w amfiteatrze i na Rynku. Grupy wystąpią także w innych miastach na Sądecczyźnie.

11 grup zobaczymy w trakcie koncertów

Sześć zespołów zza granicy i pięć polskich grup weźmie udział w 29. edycji festiwalu Święto Dzieci Gór. Imprezę organizuje Małopolskie Centrum Kultury Sokół. Festiwal jest jednym z największych w Polsce, który promuje kulturę ludową i folklor. Zaproszone zespoły tworzą pary, które potem wspólnie spędzają czas i występują na jednej scenie.

Skansen w Nowym Sączu zaprasza!

Święto Dzieci Gór rozpoczniemy korowodem, który przejdzie z nowosądeckiego Rynku do Parku Strzeleckiego. Potem w każdym z dni narodowych pary zespołów będą prezentować się na Rynku w krótkim programie artystycznym, a ich pełny występ zobaczymy wieczorem w amfiteatrze – wyjaśnia Piotr Gąsienica, zastępca dyrektora Małopolskiego Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu.

W tym roku podczas festiwalu wystąpią zespoły z Nowego Sącza, Słopnic, Drusztyna, Szczyrzyca oraz Maniowych. Towarzyszyc im będą grupy folklorystyczne z Litwy, Rumunii, Bułgarii, Słowacji, Chorwacji oraz z Ukrainy.

Święto Dzieci Gór rusza w Nowym Sączu 24 lipca i potrwa tydzień. Koncerty główne odbywać się będą w amfiteatrze.

QUIZ. Który aktor zagrał w tym legendarnym filmie? Bez 10/15 nie waż się nazywać kinomanem

Pytanie 1 z 15
Który z tych aktorów zagrał w "Pulp Fiction" Quentina Tarantino?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE