Mają tylko po 15 i 16 lat i poważne problemy z prawem. Skusił ich e-papieros!

2021-11-25 15:10
Policjanci z Nowego Sącza zatrzymali dwóch nastolatków, którzy napadli na swojego rówieśnika
Autor: KMP Nowy Sącz Policjanci z Nowego Sącza zatrzymali dwóch nastolatków, którzy napadli na swojego rówieśnika

Policjanci z Nowego Sącza zatrzymali dwóch nastolatków, którzy napadli na swojego rówieśnika. Chłopcy siłą zabrali pokrzywdzonemu e-papierosa. Wcześniej zagrozili mu nożem.

Wszystko wydarzyło się 23 listopada około godziny 15 na miejskich plantach w Nowym Sączu. Tam 16-letniego sądeczanina zaczepiło dwóch nastolatków, którzy grożąc pobiciem, ukradli mu e-papierosa. Następnie jeden ze sprawców trzymając\ w ręku nóż popchnął i uderzył pięścią chłopca, żądając od niego dodatkowo wkładów do „elektronika”. 16-latkowi udało się uciec i zawiadomić policję.

Po otrzymanym zgłoszeniu, na miejsce natychmiast zostali skierowani sądeccy policjanci, którzy ustalili rysopis sprawców i ruszyli w teren w ich  poszukiwaniu. Dzięki szybko podjętym działaniom napastnicy wkrótce zostali zatrzymani. Mundurowi namierzyli ich nieopodal parku, w którym dokonali rozboju. Są to dwaj mieszkańcy Sądecczyzny w wieku 15 i 16 lat – mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Policjanci ustalili też,  że starszy z nich był poszukiwany przez Policję, bo kilka dni wcześniej uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego znajdującego się na terenie Małopolski.

Skoki narciarskie - jak dobrze znasz się na skokach?

Pytanie 1 z 10
Skoki narciarskie w 1908 roku w Polsce zadebiutowały w miejscowości:

Materiały w tej sprawie w najbliższym czasie trafią do III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Sączu, który zdecyduje o karze dla młodych sądeczan.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE