Mają sprzęt ratowniczy i wyszkolonych ludzi. Sądeckie WOPR gotowe do sezonu wakacyjnego!

2021-06-10 16:20 DR
WOPR w Nowym Sączu gotowe do sezonu wakacyjnego
Autor: WOPR Nowy Sącz /fb WOPR w Nowym Sączu gotowe do sezonu wakacyjnego

Ratownicy Sądeckiego WOPR przygotowują się do letniego sezonu turystycznego. Podobnie jak przed rokiem wodnych ratowników spotkamy głównie tam, gdzie będzie wypoczywać najwięcej osób.

W regionie sądeckim to przede wszystkim Jezioro Rożnowskie oraz Stawy Rekreacyjne w Starym Sączu. W tych miejscach patrole WOPR pojawiają się już teraz. Na razie jednak tylko weekendowo, albo w pogodne dni.

Ten sezon będzie szczególny, bo ratownicy WOPR będą dyżurować w nowym Posterunku Alarmowym, który zbudowano nad Jeziorem Rożnowskim.

Jesteśmy w trakcie przygotowań do sezonu. W tej chwili przenosimy się do nowego budynku w Bartkowej Posadowej. Budynek jest nowoczesny, przystosowany do naszych potrzeb. Mamy też sprzęt ratowniczy, zarówno w bazie w Bartkowej,w magazynach w Nowym Sączu oraz na starosądeckich stawach - mówi Dariusz Gerhardt szef Sądeckiego WOPR.

Posłuchaj prezesa WOPR w Nowym Sączu Dariusza Gerhardta

Osoby, które będą potrzebowały pomocy nad wodą, mogą się kontaktować z numerem ratunkowym 112, albo ze specjalnym numerem WOPR 601 100 100, który jest dostępny z telefonów w sieciach komórkowych i stacjonarnych. Do komórki warto też wpisać lokalny numer Sądeckiego WOPR-u.

Nad Jeziorem Rożnowskim jesteśmy pod numerem 691- 609 -999. To najkrótsza i najszybsza droga do ratownika. Po sygnale od potrzebujących jesteśmy w stanie błyskawicznie dotrzeć na miejsce, praktycznie w każdy zakątek jeziora - dodaje Dariusz Gerhardt.

Ratownicy Sądeckiego WOPR nad Jeziorem Rożnowskim przez całą dobę będą dyżurować od 15 czerwca do 15 września.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl