Krynica opustoszała.  Nie ma turystów ani narciarzy

i

Autor: Dariusz Ryś Krynica opustoszała. Nie ma turystów ani narciarzy

Liczyli na zyski, a liczą straty. Koronawirus zabija branżę turystyczną

2020-12-30 16:30

Takich pustek nie pamiętają ani turyści, ani mieszkańcy. Mimo że mamy środek zimowego sezonu turystycznego. To właśnie w takich miejscowościach jak Krynica-Zdrój najlepiej widać skutki narodowej kwarantanny, która obowiązuje od 28 grudnia.

W minionych latach Krynica-Zdrój w okresie świąteczno-noworocznym przyciągała tysiące gości. Noclegi rezerwowane były nawet z kilku tygodniowym wyprzedzeniem.  Dziś w uzdrowisku jest cicho, pusto i smutno.

Pamiętamy święta bez śniegu, ale bez turystów nie -mówią mieszkańcy uzdrowiska. Przyjeżdżamy co roku i pierwszy raz widzimy taką pustą i smutną Krynicę - dodają turyści.

Posłuchaj turystów, mieszkańców i burmistrza Krynicy Zdroju Piotra Ryby

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pustki widać nie tylko w Krynicy-Zdroju, ale też innych turystycznych miejscowościach w naszym regionie. W Zakopanem czy Szczawnicy. Zgodnie z planami rządu narodowa kwarantanna ma trwać co najmniej do 17 stycznia. W tym czasie zamknięte będą hotele, pensjonaty, qua parki, sztuczne lodowiska, czy stoki narciarskie.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl

TikTok challenge taneczny | ESKA XD - Fit vlog #12
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE