Kultura Karpat po raz 13. w Nowym Sączu. W piątek rusza Festiwal "Małopolska Karpaty Offer"

2021-08-12 14:00
Karpaty offer
Autor: http://karpatyoffer.pl/

Będą występy ulicznych teatrów, zespołów tanecznych, też filmy w kinie plenerowym. To wszystko i wiele więcej będzie czekać na mieszkańców Nowego Sącza i turystów w piątek i w sobotę. Właśnie wtedy w Nowym Sączu odbędzie się Multimedialny Festiwal Małopolska Karpaty Offer.

Po rocznej przerwie festiwal znowu wraca na ulice Nowego Sącza. Rok temu wydarzenia, które planowano zorganizować w plenerze, przeniesiono do sieci, ze względu na wprowadzenie w Nowym Sączu czerwonej strefy związanej z dużą liczbą zakażeń koronawirusem. Festiwal ma przybliżyć różną kulturę i tradycje panujące w regionach Karpat, ale też muzykę i sztukę. Miejscem prezentacji festiwalowych będą najpopularniejsze miejsca w Nowym Sączu, które odwiedzają zarówno mieszkańcu, jak i turyści.

Największa makieta kolejowa w Nowym Sączu

Przedstawiamy różne sztuki. Część z nich to są bardzo nowoczesne wyobrażenia twórców, którzy albo są z Karpat, albo czerpią ze sztuki tego regionu. Postawiliśmy w tym roku na bardzo mocny piątek i sobotę. W programie są między innymi koncerty na Rynku, plenerowe wydarzenia na ulicy Jagiellońskiej i na Sądeckich Plantach oraz kino plenerowe, które w tym roku stanie na placu Starej Sandecji – mówi organizatorka festiwalu Małgorzata Broda.

Co ważne wszystkie festiwalowe atrakcje będą darmowe. Program znajdziecie TUTAJ

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE