Krynica-Zdrój: Polana Janówka otwarta po remoncie zaprasza turystów [GALERIA]

2020-06-29 8:00 MR
Polana Janówka w Krynicy
Autor: Michał Rejduch Polana Janówka w Krynicy

To miejsce uzdrowiska zmieniło się dosłownie nie do poznania. Polana Janówka jest już otwarta dla turystów. Są nowe ławki, remontu doczekały się alejki spacerowe, czy pergole kwiatowe.

Kolejne miejsce w Krynicy-Zdroju wypiękniało. Tym razem to Polana JANÓWKA, która znajduje się w centrum miasta. Powstały tam między innymi nowe alejki spacerowe, miejsca do wypoczynku oraz inne atrakcje dla turystów i mieszkańców.

- Janówka zyskała zupełnie nowy wygląd – mówi burmistrz Krynicy-Zdrój Piotr Ryba. - Mamy tu nowe alejki spacerowe, nowe trawniki, kwiaty czy fontanny. Polana stała się idealnym miejscem dla wszystkich tych, którzy chcą w ciszy odpocząć od zgiełku i hałasu w samym centrum miasta.

Jak uchronić przed kleszczami siebie i swojego psa?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Polana Janówka znajduje się pomiędzy Aleją Nikifora a ulicą Pułaskiego. W pobliżu niej jest dolna stacja kolejki linowo – terenowej na Górę Parkową. Na polanie znajduje się także pijalnia wód mineralnych „Jan”.

Remont Polany Janówka w Krynicy kosztował blisko 6 milionów złotych. Większą część dołożyła jednak Unia Europejska. W ostatnim czasie w Krynicy odnowiono też Park Dukieta, a teraz trwa tam też remont dalszej części Bulwarów Dietla.