Krynica – Zdrój czeka na pracowników służby zdrowia. Rusza akcja „Krynica dla Medyka”

2020-05-22 16:23 DR
Rusza akcja Krynica dla Medyka
Autor: UM Krynica Zdrój Rusza akcja "Krynica dla Medyka"

Do akcji „Turystyka dla Medyka” przyłączyła się także Krynica-Zdrój. W kilku miastach w Polsce pojawiły się już bilbordy, które właśnie do Krynicy-Zdroju zapraszają pracowników służby zdrowia.

Takie reklamy są między innymi w Warszawie, Krakowie, Katowicach czy Rzeszowie.  Na tych medyków, którzy wybiorą Krynicę na wakacyjny wypoczynek, będą czekać darmowe hotele i pensjonaty.

-W tym momencie mamy zebranych 20 tygodniowych pobytów. To są przeróżne standardy. Są obiekty, które oferują tylko noclegi, ale też takie, które proponują pełne pakiety z wyżywieniem i dodatkowymi atrakcjami, jak SPA czy basen - mówi Daniel Lisak z Krynickiej Organizacji Turystycznej.

Bezpłatne noclegi w Krynicy-Zdroju, to jednak nie wszystko, bo na medyków będą też czekać inne ciekawe miejsca i atrakcje w uzdrowisku oraz okolicy.

-Już teraz mamy darmowe wejściówki do Muzeum Zabawek w Krynicy czy do Skansenu w Stróżach koło Grybowa.  Liczymy że,  zakich ofert będzie jezcze więcej - dodaje Daniel Lisak.

Do końca maja Krynicka Organizacja Turystyczna będzie kompletować bazę hoteli oraz pensjonatów, które przyjmą medyków. Natomiast pierwsze pobyty planuje się od 7 czerwca.

Przez akcje "Turystyka dla medyka" branża turystyczną chce podziękować pracownikom służby zdrowia za walkę z  koronawirusem. Do tej akcji przyłączyły się kurorty i turystyczne miejscowości z całej Polski.