Krwiodawstwo wyprowadza się z budynku przy ul. Kazimierza Wielkiego na drugi koniec miasta

2021-10-28 12:00
Budynek przy ul. Kazimierza Wielkiego z którego wyprowadza się Centrum Krwiodawstwa
Autor: Michał Rejduch Budynek przy ul. Kazimierza Wielkiego z którego wyprowadza się Centrum Krwiodawstwa

Mamy złe wiadomości dla mieszkańców Nowego Sącza i okolicy, którzy przyzwyczaili się do oddawania krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Kazimierza Wielkiego. To już ostatnie dni, kiedy będzie można tu oddać krew. To dlatego, że Centrum przeprowadza się… na drugi koniec miasta.

Centrum krwiodawstwa z Nowego Sącza wyprowadza się z budynku przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Od czwartku, 4 listopada przez najbliższe dwa miesiące krew będzie można oddawać przy ulicy Zakładników 1.

Sądeckie RCKiK zachęca do oddawania krwi

Kolejna przeprowadzka za dwa miesiące

Krew będzie można oddawać w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Biegonicach. Niestety to nie koniec przeprowadzek, bo we wspomnianym budynku Centrum będzie działać tylko dwa miesiące. Później, już na stałe zajmie pomieszczenia w budynku przy ulicy Kochanowskiego 15. Taka przeprowadzka to duże wyzwanie.

Sonda
Czy oddawałeś kiedyś krew?

Musimy w ciągu kilku dni przenieść wszystko, co mamy, do Biegonic. Nie możemy zostawić naszych krwiodawców, bo krew jest cały czas potrzebna. We wtorek i w środę Centrum przy ul. Kazimierza Wielkiego będzie już nieczynne. Od 4 listopada zapraszamy do nowej – tymczasowej siedziby przy ulicy Zakładników 1  — mówi Celina Pancerz kierownik sądeckiego centrum.

2 i 3 listopada krew będzie można oddać w krwiobusie, który we wtorek stanie na nowosądeckim Rynku, a dzień później koło Straży Pożarnej przy ul. Witosa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE