Krajowa Mapa Zagrożeń

i

Autor: KMP Nowy Sącz Krajowa Mapa Zagrożeń

Krajowa Mapa Zagrożeń działa od 6 lat. Jest dużo zgłoszeń z Sądecczyzny

2022-10-13 12:21

Działa już od 6 lat i do tej pory na terenie Sądecczyzny zaznaczono na niej ponad 15 tysięcy zgłoszeń. Mowa o Krajowej Mapie Zagrożeń, czyli internetowym portalu Policji, na którym anonimowo można zgłaszać miejsca, które mundurowi powinni sprawdzić. Ponad połowa zgłoszonych przez ten czas zagrożeń została potwierdzona.

Jak działa Krajowa Mapa Zagrożeń?

Zasady działania są bardzo proste. Każdy internauta może zaznaczyć na wirtualnej mapie zagrożenia, jakie są w jego okolicy. Chodzi głównie o sytuacje, które negatywnie wpływają na poczucie bezpieczeństwa w rejonie zamieszkania. Może to być grupowanie się nieletnich, złe parkowanie, picie alkoholu w miejscu publicznym, przekraczanie prędkości. Każde zgłoszone zagrożenie jest weryfikowane przez policjantów, a zebrane dzięki temu informacje pozwalają funkcjonariuszom być tam, gdzie są najbardziej potrzebni, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom.

Przystanek - trybuna sportowa w Nowym Sączu

Krajowa Mapa Zagrożeń popularna wśród Sądeczan

Od początku funkcjonowania Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa cieszy się zainteresowaniem wśród mieszkańców Sądecczyzny dużą popularnością. Od października 2016 roku do września 2022 roku mieszkańcy nanieśli na mapę łącznie 15 001 zgłoszeń, a każde z nich zostało zweryfikowane przez policjantów. Sądeccy mundurowi potwierdzili 54% naniesionych zagrożeń, a wśród najczęściej potwierdzanych były: dzikie wysypiska śmieci (62,5% potwierdzonych na 353 zgłoszenia), przekraczanie dozwolonej prędkości (62,2% na 5518 zgłoszeń) i niewłaściwa infrastruktura drogowa (61,9% na 1727 zgłoszeń). Tylko od początku 2022 roku mieszkańcy Sądecczyzny zaznaczyli na wirtualnej platformie 2368 zagrożeń (policjanci potwierdzili 58,2% z nich). Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa znajdziecie TUTAJ.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE