Krajowa 75-ka zalana! Drogą nie da się przejechać. Sprawdź objazd

2021-08-30 9:17
Zalana krajowa 75ka
Autor: Fot. Jarosław, źródło: www.facebook.com/sadeckiedrogi

Padający w nocy intensywny deszcz spowodował wzrost stanów rzek – między innymi Dunajca. Rzeka rano wylała z koryta i zalała drogę krajową nr 75 Nowy Sącz – Brzesko w Witowicach Górnych. Trasą nie przejedziemy. Sprawdź objazd!

Trasa jest zalana na odcinku około 200 metrów. Niestety przejazd nią nie jest możliwy, ze względu na bezpieczeństwo kierowców. Utrudnienia mogą potrwać nawet do godzin popołudniowych. Dlatego drogowcy wyznaczyli objazd.

Wyrok dla inspektora erotomana

Objazd dla samochodów ciężarowych drogą wojewódzką nr 975 przez miejscowość Zakliczyn. Objazd dla samochodów osobowych przez Gródek Nad Dunajcem. Służby na miejscu – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Sonda
Kupujesz ubrania w sieciówkach typu Reserved?

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje, że do jutra (31 sierpnia 2021 r.) do godz. 08:00 prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana całkowita suma opadu od 35 mm do 50 mm, lokalnie do 70 mm. Miejscami możliwe są również burze.

Prawdopodobieństwo: 80%. Stopień zagrożenia: 2 stopień (w skali 3-stopniowej).

 Ponadto, Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie informuje, że do jutra (31 sierpnia 2021 r.) do godz. 12:00 w obszarach występowania prognozowanych intensywnych opadów deszczu, prognozowane są wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich. Na mniejszych rzekach wzrosty mogą mieć gwałtowny charakter. W miejscach wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a punktowo i krótkotrwale także alarmowych.

Prawdopodobieństwo: 70 %. Stopień zagrożenia: 2 stopień (w skali 3-stopniowej).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE