Kradli puszki z pieniędzmi ze sklepów. Złodziejski duet wpadł w ręce policjantów

2021-01-13 16:10 DR
Kradli puszki z pieniędzmi ze sklepów. Złodziejski duet wpadł w ręce policjantów
Autor: KMP Nowy Sącz

Dwóch młodych mężczyzn,  którzy okradali sklepy z puszek, do których klienci wrzucali datki dla jednej z fundacji, zatrzymali sądeccy policjanci.  Złodzieje usłyszeli już zarzuty.

Zatrzymani mają 18 i 19 lat. Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, a młodszy z nich odpowie również za liczne uszkodzenia mienia, których dopuścił się trzy miesiące temu.

Młodzi mieszkańcy Nowego Sącza pierwszą puszkę z datkami ukradli w Sylwestra. Wykorzystując nieuwagę ekspedientki zabrali pojemnik ze sklepowej lady, po czym wybiegli z budynku, rozerwali zabezpieczenia puszki i ukradli znajdującą się wewnątrz gotówkę. W podobny sposób działali również w dwóch kolejnych sklepach, 4 i 5 stycznia. W sumie złodzieje ukradli ponad 3 tysiące złotych - mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Pracując nad tą sprawą policjanci dodatkowo ustalili, że 18-latek w październiku ubiegłego roku uszkodził co najmniej 13 elewacji budynków w centrum Nowego Sącza poprzez namalowanie na ich farbą w sprayu swojego tagu, czyli graficiarskiego podpisu.

Ranking gwiazd, które są EKO [DiCaprio, Pitt, Portman] | ESKA XD - Hotplota #12

Właściciele tych nieruchomości oszacowali swoje straty na blisko 22 tysięcy złotych. 18-latek usłyszał już zarzuty uszkodzenia mienia, a funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności. Między innymi mające na celu ustalenie innych pokrzywdzonych, których elewacje budynków zostały uszkodzone w podobny sposób. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl