Policjanci z Grybowa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pod osłoną nocy kradli paliwo z maszyn budowlanych

i

Autor: KMP Nowy Sącz Policjanci z Grybowa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pod osłoną nocy kradli paliwo z maszyn budowlanych

Kradli paliwo z maszyn budowlanych. Teraz mają poważne problemy!

2023-03-17 15:09

Policjanci z Grybowa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pod osłoną nocy kradli paliwo z maszyn budowlanych na terenie Sądecczyzny. Jeden z nich na swoim koncie ma również inne przestępstwa.

W ciągu kilku ostatnich miesięcy, policjanci Komisariatu Policji w Grybowie otrzymywali zgłoszenia dotyczące kradzieży oleju napędowego z koparek i samochodów ciężarowych oraz różnych elektronarzędzi, do których miało dochodzić na terenie gminy Grybów i Korzenna. Jak się okazało, we wszystkich przypadkach sprawcy działali w podobny sposób.

Wybierali głównie niestrzeżone place budów oraz samochody zaparkowane z dala od zabudowań i pod osłoną nocy, za pomocą gumowego wężyka, spuszczali paliwo do kanistrów, po czym odjeżdżali z miejsca zdarzenia. Dzięki śladom pozostawionym przez sprawców oraz dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego policjanci, wytypowali dwóch mieszkańców gminy Grybów w wieku 27 i 20 lat, których podejrzewali o dokonanie tych przestępstw - mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu.

Jak się okazało policjanci się nie mylili. 10 marca złodziei zatrzymano i przewieziono do Komisariatu Policji w Grybowie. Tego samego dnia mężczyźni usłyszeli zarzuty.

Obydwaj odpowiedzą za kradzież 550 litrów paliwa, za co grozi do 5 lat więzienia. Ponadto policjanci udowodnili 20-latkowi dokonanie jeszcze innych przestępstw kradzieży i kradzieży z włamaniem. Łupem podejrzanego padło również 230 litrów paliwa oraz elektronarzędzia. Za popełnione czyny grozi mu do 10 lat więzienia – dodaje Justyna Basiaga

QUIZ z wiedzy ogólnej o polskich serialach. Nie skompromituj się!

Pytanie 1 z 13
Kto grał małżeństwo Barbary i Bogumiła Niechciców w serialu "Noce i dnie"?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE