Koronawirus szaleje. Wracają limity w sklepach i zdalne nauczanie. Puby tylko do 21

2020-10-15 18:33 DR
Przez koronawirusa wracają poważne ograniczeia i zakazy
Autor: Darek Ryś Przez koronawirusa wracają poważne ograniczeia i zakazy

Już nie żółty, ale czerwony. W takim kolorze znowu jest miasto Nowy Sącz i powiat nowosądecki. To oznacza nowe zakazy i ograniczenia dla mieszkańców. Wiele z nich odczujemy bardzo dotkliwie.

W strefie czerwonej nie wolno między innymi organizować wesel, nie mogą też działać baseny, aquaparki czy siłownie. Są też limity osób w sklepach, kinach, teatrach, czy kościołach. Jest też jedna ważna nowość. Puby i restauracje w strefie czerwonej mogą działać tylko do godziny 21, potem tylko na wynos. W szkołach wyższych i ponadpodstawowych wprowadza się nauczanie zdalne.

Warto też pamiętać, że od 15 października wróciły godziny dla seniorów. To oznacza, że między godziną 10, a 12 do sklepów są wpuszczane tylko osoby, które mają skończone 60 lat. Chodzi o sklepy spożywcze, urzędy pocztowe, drogerie i apteki.

Posłuchaj mieszkańców Nowego Sącza, który ponownie znalazł sie w strefie czerwonej

W strefie czerwonej, gdzie obwiązują najpoważniejsze ograniczenia, znalazła się zdecydowana większość Małopolski. W sumie 17 powiatów. Z takimi miastami jak Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Nowy Targ czy Zakopanem.

Chorych na koronawirusa w Małopolsce przybywa lawinowo. Od początku pandemii COVID 19 potwierdzano już u ponad 19 tysięcy osób. 281 osób zmarło. W sumie w Małopolsce chorobę do tej pory pokonało 11 715 mieszkańców regionu.