Koparki i budowlańcy już są. Ruszyła budowa gmachu dla Instytutu Ekonomicznego PWSZ

2020-11-19 16:21 DR
Ruszyła budowa nowego Instytutu Ekonomicznego PWSZ
Autor: Dariusz Ryś Ruszyła budowa nowego Instytutu Ekonomicznego PWSZ

Na ten dzień studenci i wykładowcy czekali od ponad 20 lat. Ruszyła budowa nowej siedziby dla Instytutu Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowa z Nowego Sącza.

Taki budynek stanie w pobliżu biblioteki PWSZ przy Alejach Wolności dobok Biblioteki PWSZ. Na placu, na którym dziś stoi jeszcze budynek dawnej zbrojowni pograniczników właśnie pojawiły się ekipy budowlane.

Na parterze nowego gmachu przewidziano salę wykładową, szatnie i sklepik. Na pierwszym piętrze salę wykładową, pokoje do konsultacji i pomieszczenia administracyjne. Podobnie rozplanowano piętro drugie i trzecie, oczywiście wraz z pomieszczeniami sanitarnymi i pomieszczeniami technicznymi. W piwnicach przewidziano garaże i magazyn. Będzie to bardzo nowoczesny i kazały budynek - mówi rektor PWSZ w Nowym Sączu Mariusz Cygnar

Mówi rektor PWSZ w Nowym Sączu Mariusz Cygnar

Instytut Ekonomiczny jako jedyny nie posiada własnej bazy dydaktycznej. Zajęcia dla studentów odbywają się głównie w wynajmowanym od marszałka województwa małopolskiego budynku przy ulicy Jagiellońskiej. Instytut Ekonomiczny kształci na studiach I stopnia na kierunkach: e-administracja, ekonomia oraz zarządzanie, a II stopnia na kierunku ekonomika i organizacja przedsiębiorstw.

W Nowym Sączu stanęły punkty do zbiórki elektrośmieci

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Nowy gmach dla Instytutu Ekonomicznego przy Alejach Wolności ma być gotowy do końca 2022 roku.  W kolejnych latach PWSZ planuje też rozbudowę budynków Instytutu Technicznego oraz Pedagogicznego.