Koniec korków w centrum Chełmca. GDDKiA wybrała firmę, która zbuduje obwodnicę!

2021-09-24 17:57
GDDKiA wybrała firmę,  która zbuduje obwodnicę Chełmca
Autor: Darek Ryś GDDKiA wybrała firmę, która zbuduje obwodnicę Chełmca

Jeszcze w tym roku będzie mogła się zacząć budowa obwodnicy Chełmca. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała właśnie firmę, która nową drogę zbuduje. Koszt to ponad 57 milionów złotych.

Pozostali wykonawcy, którzy brali udział w przetargu mogą się jeszcze odwoływać od decyzji komisji przetargowej. Mają na to czas do 5 października. Jeżeli nie będzie odwołań, to GDDKiA podpisze umowę z firmą, która przetarg wygrała.

Wykonawca na budowę będzie miał 12 miesięcy. Do tego czasu nie będzie wliczony okres zimowy, który trwa od 1 grudnia do 31 marca. Obwodnica Chełmca będzie się zaczynać na rondzie na drodze krajowej numer 28. Później trasa pójdzie w kierunku północnej obwodnicy Nowego Sącza, gdzie połączy się z nowym mostem na Dunajcu.

Dzięki temu będzie można ominąć ruchliwe skrzyżowanie ze światłami w centrum Chełmca.

Nowa droga będzie miała około 1,5 kilometrów długości. Powstaną też dwa mosty i dwa wiadukty. Wykonawca będzie też musiał przebudować wloty do dwóch rond, a także zbudować chodniki oraz ekrany akustyczne. Finał prac planuje się do 2023.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE