Kończy się remont basenu nad Łubinką. Otwarcie jeszcze w te wakacje [WIDEO], [GALERIA]

2020-07-15 10:33 MR
Basen nad Łubinką po remoncie
Autor: Michał Rejduch Basen nad Łubinką po remoncie

Ta informacja na pewno ucieszy mieszkańców Nowego Sącza, którzy w upalne dni myślą o ochłodzie w wodzie. Zamknięty od wielu lat basen nad Łubinką przy ulicy Zdrojowej będzie otwarty prawdopodobnie na przełomie lipca i sierpnia.

Rok temu władze miasta zapowiedziały, że chcą przywrócić temu miejscu dawną świetność. Niecka basenu była uszkodzona, dlatego trzeba było przeprowadzić generalny remont. Zmieniło się także otoczenie basenu. Główne roboty budowlane już się zakończyły, teraz trwają tam prace wykończeniowe i porządkowe. Są duże szanse, że basen będzie otwarty jeszcze na przełomie lipca i sierpnia.

Powoli zbliżamy się do otwarcia – zapowiada prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. - To będzie taki próbny rozruch w tym roku. Natomiast chcielibyśmy, żeby ten basen funkcjonował, żeby można tam rozłożyć leżaki, czy koce.

Basen nad Łubinką w Nowym Sączu prawie gotowy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Oprócz dużego basenu pływackiego, będzie też brodzik dla mniejszych dzieci oraz trawiasta plaża. Wodę w basenach będą podgrzewać solary. Obok basenu znajdzie się pawilon gastronomiczny, będą również przebieralnie oraz toalety i budynek dla obsługi.  Basen nad ŁUBINKĄ był zamknięty od kilku lat. Do tej pory ternem zarządzała prywatna firma, która prowadziła tam tylko hotel. Rok temu kompleks ponownie przejęło miasto. Basenem na Łubinką ma zarządzać Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.