Niewybuch

i

Autor: KMP Nowy Sącz Niewybuch znaleziony w studni

Kolejny niewybuch znaleziony na Sądecczyźnie. Niesamowite gdzie leżał!

2021-07-02 12:46

Czyścił studnie i znalazł w niej pocisk. Mowa o mieszkańcu miejscowości Dąbrowa w gminie Chełmiec. Na miejsce wezwano policjantów, którzy do przyjazdu saperów pilnowali znaleziska.

W pierwszej kolejności niewybuch sprawdził policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego sądeckiej Policji, a teren zabezpieczali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz funkcjonariusze Straży Gminnej w Chełmcu. W piątek we wskazane miejsce przybyła załoga 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa, która sprawdziła niewypał, zabezpieczyła go w pojeździe pirotechnicznym, a następnie zabrała pocisk do neutralizacji. Policja z Nowego Sącza przypomina, że tego typu przedmioty jak niewybuchy mogą być bardzo niebezpieczne.

ESKA XD #026 - MANESKIN, ROLNICY, PLAŻA i PROBLEMY Z KLIMATYZACJĄ

Niewybuchy, mimo wielu lat spędzonych głęboko w ziemi, nadal mogą stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi. Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem dotykać ani przenosić, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy nim grozi wybuchem, a co za tym idzie uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią osoby przebywającej w jego pobliżu – wyjaśnia Aneta Izworska, z biura prasowego nowosądeckiej Policji.

Sonda
Czy publikujesz zdjęcia dzieci w Internecie?

W przypadku znalezienia niewybuchu czy amunicji należy natychmiast powiadomić Policję, a do czasu przybycia funkcjonariuszy zabezpieczyć to miejsce i nie dopuścić, by inne osoby nieświadome zagrożenia naraziły się na niebezpieczeństwo. Następnie policjanci będą zabezpieczać takie znalezisko do czasu przyjazdu specjalistycznego patrolu saperskiego, który zabierze amunicję czy niewypały do detonacji.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE