Kolejne filie osiedlowe Sądeckiej Biblioteki Publicznej otwierają sie dla czytelników

2020-05-23 12:49 DR
Osiedlowe oddziały SBP otwierają się dla czytelników
Autor: Darek Ryś

Na takie wiadomości czytelnicy z Nowego Sącza czekali od dawna. Po kilku tygodniowej przerwie znowu można wypożyczać i oddawać książki w osiedlowych filiach Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

W minionym tygodniu ruszyły oddziały na osiedlu Gołąbkowice, Gorzków - Wojska Polskiego, Millenium i Kochanowskiego. W poniedziałek 25 maja do tej listy dołączy też filie na osiedlach Przydworcowe, Wólki i Biegonice.  Czytelnicy muszą jednak pamiętać, że są nowe godziny otwarcia i nowe zasady bezpieczeństwa.

-W bibliotece może przebywać 1 osoba, w kolejce czekamy pod biblioteką przy zachowaniu bezpiecznej odległości (min. 2 metry). Zwroty książek przyjmowane są w strefie zwrotów, nie ma wolnego dostępu do księgozbioru, obowiązuje konieczność zakrywania nosa i ust, należy też korzystać z przygotowanego płynu dezynfekującego - mówi dyrektor Sądeckiej Biblioteki Publicznej Marek Rylewicz.

Biblioteka zachęca też do korzystania z katalogu on-line, ale też do rezerwowania książek lub przygotowania listy książek, tak aby obsługa przebiegała sprawnie. Szczegóły są na www.sbp.nowysacz.pl