Apteczka na szlaku

i

Autor: www.facebook.com/ApteczkaNaSzlaku Apteczka na szlaku

Turystyka

Kolejne apteczki na szlaku pojawią się w Beskidzie Sądeckim

2023-09-22 10:45

Specjalne skrzynki, w których znajdą się apteczki pierwszej pomocy, pojawią się na trasie Głównego Szlaku Beskidzkiego, także w regionie sądeckim. Zamontują je wolontariusze, którzy działają w społecznym projekcie pod hasłem „Apteczka na szlaku”. W sumie będzie ich 20.

Apteczka na szlaku. Co to takiego?

Do tej pory takie apteczki można spotkać na szlakach w Beskidzie Żywieckim, Śląskim, Górach Izerskich, ale też w regionie sądeckim – między innymi przy schronisku na Cyrli. Organizatorzy społecznej akcji „Apteczka na szlaku” zapowiadają, że specjalnych skrzynek będzie więcej. Na pewno jedna pojawi się w okolicy Jaworzyny Krynickiej. Pomysłodawca całego projektu jest Daniel Wojnar. W skrzynkach turyści, którzy potrzebują pomocy, mogą znaleźć najpotrzebniejsze rzeczy.

Zakątek grecki w Zespole Szkół Akademickich w Nowym Sączu

Na pewno są bandaże elastyczne, bandaże zwykłe, ogrzewacze chemiczne, maski do sztucznego oddychania, rękawiczki jednorazowe, poza tym środki odkażające, plastry opatrunkowe i na odparzenia. Są w nich też szyny na złamania kończyn górnych i dolnych. W niektórych są też zestawy na kleszcze – wyjaśnia Daniel Wojnar.

Apteczki na szlaku. Kiedy pojawią się w Beskidzie Sądeckim?

Skrzynki z apteczkami, które pojawią się na Głównym Szlaku Beskidzkim, także w Beskidzie Sądeckim, to specjalne metalowe skrzynki, które są odporne na warunki pogodowe. Apteczki mają być na bieżąco uzupełniane. Na każdej znajdzie się kod QR, za pomocą którego będzie można zgłaszać, czego w apteczkach brakuje. Do tej pory w polskich górach w ramach projektu zamontowano już 60 skrzynek z apteczkami. Te w Beskidzie Sądeckim mają się pojawić jeszcze tej jesieni.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE