Kolejna wieża widokowa w naszym regionie jest już gotowa. Tym razem na Malniku w Muszynie

i

Autor: Darek Ryś Kolejna wieża widokowa w naszym regionie jest już gotowa. Tym razem na Malniku w Muszynie

Region

Kolejna wieża widokowa w naszym regionie jest już gotowa. Tym razem na Malniku w Muszynie

2023-09-25 15:45

Zakończyła się budowa kolejnej wieży widokowej w naszym regionie. Tym razem w gminie Muszyna. Taka platforma powstała na górze Malnik. Mimo, że konstrukcja jest już gotowa, to na wejście na szczyt jeszcze chwilę musimy poczekać.

Prace na Malniiku w Muszynie zaczęły się wiosną tego roku. Wieża jest metalowo – drewniana o wysokości blisko 42 metrów. Budowa kosztowała około 2 milionów złotych. Część pieniędzy na takie prace gmina Muszyna dostała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Ze nowej wieży na Malniku zobaczymy nie tylko panoramę samej Muszyny, ale szczyty Pienin, Jaworzynę Krynicką, a nawet Tatry słowackie. Wieża widokowa to jednak dopiero początek zmian na tym szczycie, bo władze Muszyny w przyszłości chcą tam też zbudować kolejkę linową.

W ostatnich latach w naszym regionie platform czy wież widokowych powstało aż kilka. Między innymi w gminie Łącko, Łukowica czy Słopnice. Kolejne są projektowane.

QUIZ. Jak dobrze znasz polskie komedie romantyczne?

Pytanie 1 z 15
Film „Nigdy w życiu” powstał na podstawie bestsellerowej powieści…

Góra Malnik ma 726 metrów wysokości, znajduje się w zachodniej części Gór Leluchowskich. Grzbietem Malnika prowadzi też szlak turystyczny. Trasa nie jest zalesiona, dzięki czemu już teraz po drodze można zobaczyć wiele fajnych widoków.

Władze uzdrowiska liczą, że nowa wieża widokowa stanie się kolejnym hitem, który do Muszyny będzie przyciągał turystów.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE