Klasy na kwarantannie. Jak wygląda sytuacja w Nowym Sączu i powiecie?

2021-09-14 13:02
uczeń w maseczce
Autor: www.pixabay.com

We wtorek w Małopolsce potwierdzono 52 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, w całej Polsce takich przypadków jest 537. W ostatnich dniach na terenie Małopolski koronawirusem zakazili się uczniowie w kilku szkołach. Jak sytuacja wygląda na Sądecczyźnie?

Na razie sytuacja wygląda dobrze. Od początku roku szkolnego tylko w dwóch klasach na całej Sądecczyźnie potwierdzono przypadki uczniów zakażonych koronawirusem. Jeden w szkole podstawowej w Nowym Sączu, drugi w szkole średniej w powiecie. Dyrektorzy od razu o zakażonych osobach poinformowały Sanepid, a ten nałożył na uczniów kwarantannę.

Raport z Anteny 14.09

Procedury są następujące. Dyrektor szkoły po otrzymaniu informacji o zakażeniu koronawirusem w swojej szkole, wśród uczniów czy nauczycieli analizuje ryzyko zakażenia innych osób i decyduje wtedy o ewentualnej zmianie trybu nauczania ze stacjonarnego na zdalny. Taki wniosek o zmianę trybu kieruje do Sanepidu na danym terenie, który wydaje w tej sprawie opinię. Osoby wskazane przez dyrektora, jako osoby z kontaktu kierowane są na kwarantannę — wyjaśnia Dominika Łatak – Golonek, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krakowie.

Tu warto dodać, że na kwarantannę trafiają tylko ci uczniowie i nauczyciele, którzy nie byli zaszczepieni.

Sonda
Czy wierzysz w istnienie życia poza Ziemią?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE