Kina, teatry i opery od piątku znowu otwarte. Sprawdź jakie obowiązują ograniczenia!

2021-05-20 13:00
ekran kinowy
Autor: MCK Sokół (fot. Alicja Grzanca)

Przed nami kolejny etap luzowania ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Od piątku, 21 maja będzie można wybrać się między innymi do teatru czy kina. Instytucje mają być otwarte z zachowaniem zasad sanitarnych. Do przyjęcia widzów przygotowują się także te z Nowego Sącza.

Kina, teatry, filharmonie czy opery od piątku ponownie otwarte dla widzów. Wszystko oczywiście z nowymi zasadami, czyli zajęte co drugie miejsce na sali kinowej, czy teatralnej i obowiązkowa dezynfekcja rąk. Film w kinach w Nowym Sączu obejrzymy tylko z maseczkami na twarzy.

ESKA XD #022 - LODY EKIPY, Promyk nadziei, odchudzanie po lockdownie, rekordowe mandaty

Ten nakaz używania maseczki na sali kinowej nadal pozostaje. Co więcej, na sali kinowej nie można nic spożywać. Obowiązuje dezynfekcja rąk oraz 50 procent zapełnienia sali kinowej – wyjaśnia nam szefowa Kina Sokół Diana Kamykowska Gacek.

Do otwarcia przygotowuje się także drugie kino w Nowym Sączu – Helios, które zamknięte było od października zeszłego roku.

Jesteśmy przygotowani do otwarcia, mamy już gotowy repertuar. Mamy dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk, obowiązuje ograniczenie na sali do 50 procent widzów – mówi Katarzyna Walkowska z Heliosa.

Widzów do siebie od piątku zaprasza także Miejski Ośrodek Kultury, który również jest gotowy do otwarcia. Na najbliższe dni zaplanowano tu różne wydarzenia związane z obchodami Dniem Dziecka, a także spektakle w ramach Festiwalu Kulturalnego. Na nich widownia MOK-u będzie mogła być zapełniona tylko w połowie. Do otwarcia przygotowuje się także Teatr Nowy z Nowego Sącza. Aktorzy zapraszają co prawda tydzień po luzowaniu ograniczeń, bo 29 maja. Wtedy widzowie na scenie przy Jagiellońskiej zobaczą „Czerwonego kapturka”.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE