Setki biegaczy przyciągnął tegoroczny Bieg Legionisty,  który zorganizowano w Marcinkowicach

i

Autor: GOK Chełmiec Setki biegaczy przyciągnął tegoroczny Bieg Legionisty, który zorganizowano w Marcinkowicach

Kilkaset osób wystartowało w Biegu Legionisty. Na najlepszych biegaczy czekały medale i dyplomy!

2022-10-21 16:51

Setki biegaczy przyciągnął tegoroczny Bieg Legionisty, który zorganizowano w Marcinkowicach. To największa tego typu impreza sportowa w gminie Chełmiec.

W tym roku na listach startowych znalazło się prawie pół tysiąca biegaczy. Głównie byli to uczniowie szkół podstawowych i średnich, ale nie tylko, bo biegali też nauczyciele.

Na zawodników czekało kilka tras. Najkrótsza liczyła 600 metrów, a najdłuższa 1500 metrów. Dystans był dopasowany do wieku biegaczy. W sumie zawody były rozgrywane w pięciu kategoriach.

Każdy, kto dobiegł do mety dostawał pamiątkowy medal, a zwycięzcy dodatkowo dyplomy i puchary.

Nagroda główna biegu, czyli puchar Wójta Gminy Chełmiec w tym roku trafiła do Szkoły Podstawowej w Piątkowej, gdzie zostanie przez najbliższy rok.

QUIZ: Oni już nigdy nie wrócą do serialu. Za którymi bohaterami tęsknisz?

Pytanie 1 z 10
Była nazywana seksbombą PRL. Najlepiej zapamiętaliśmy ją z seriali "07, zgłoś się" i "Tulipan". Chodzi o...

Bieg Legionisty to nie tylko sportowa rywalizacja i dobra zabawa, ale też lekcja historii. Przy okazji zawodów przypominana jest historia Legionistów, którzy w 1914 roku zginęli pod Marcinkowicami.

Tym razem był to już 29 Bieg Legionisty

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE