Kolejny wypadek na torach w naszym regionie

i

Autor: KM PSP Nowy Sącz Kolejny wypadek na torach w naszym regionie

Kierowcy uważajcie na przejazdach kolejowo – drogowych. Jest kolejny wypadek!

2022-05-15 13:23

Do kolejnego wypadku doszło na przejeździe drogowo – kolejowym. Tym razem w Barcicach koło Starego Sącza. To już drugie takie zdarzenie w ostatnich dniach w naszym regionie.

Do wypadku na niestrzeżonym przejeździe drogowo - kolejowym w Barcicach doszło dziś, 15 maja przed południem. Samochód osobowy wjechał pod pociąg relacji Krynica - Gdynia. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

To już drugi wypadek na torach w naszym regionie w ostatnich dniach. Dlatego policjanci i pracownicy kolei proszą kierowców o ostrożność.

Przypomnijmy. 12 maja na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Chomranicach w powiecie nowosądeckim kobieta, która kierowała samochodem osobowym zignorowała czerwone światło i wjechała na niestrzeżony przejazd kolejowo-drogowy. W tym samym czasie torami jechała drezyna, która zahaczyła o samochód kobiety.

Na szczęście nikomu nic się nie stało.  Kierująca samochodem oraz maszynista byli trzeźwi. Sprawczyni kolizji dostała mandat w wysokości 3 tysięcy złotych.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Nie strać o sobie dobrego zdania i zdobądź choć 7/10

Pytanie 1 z 10
Robert Lewandowski został właśnie królem strzelców Bundesligi po raz...

Pamiętaj o żółtej naklejce.

W kryzysowych sytuacjach poszukajmy żółtej naklejki, która znajduje się na tylnej części krzyża świętego Andrzeja lub na napędzie rogatkowym. Na naklejce znajduje się indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu.

W przypadku unieruchomienia pojazdu na torach, kierowca dzwoni na numer alarmowy 112, zgłasza zagrożenie podaje indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu. Operator 112 dzwoni do dyżurnych PKP Polskich Linii Kolejowych, który wydaje polecenie wstrzymania ruchu lub ograniczenia prędkości pociągów w danym miejscu.

Policja przypomina, że przed każdym przejazdem, nawet tym z rogatkami, należy zwolnić lub zatrzymać się i upewnić, że nie nadjeżdża pociąg.

 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!