Kierowcy uważajcie na drodze. Warunki do jazdy są coraz gorsze

2021-10-13 8:12
ulica
Autor: Michał Rejduch

Jesień na dobre zagościła na Sądecczyźnie, o czym mogą przekonać się kierowcy. Z dnia na dzień pogarszają się warunki do jazdy. W wielu miejscach o poranku utrzymują się mgły, a czasem też chwyci mróz. Czy to już dobry moment na zmianę opon z letnich na zimowe?

Wieczorne i poranne mgły, mokre drogi i spadające liście. Między innymi na o tej porze roku szczególnie muszą uważać kierowcy. Niedostosowanie prędkości samochodu do warunków drogowych i pogodowych, to jesienią główna przyczyna wypadków. Dlatego warto zwolnić.

Zlot zabytkowych pojazdów w Nowym Sączu

Pamiętajmy, że warunki pogodowe zmieniają się, często mamy poranne mgły, opady deszczu, czy też niskie temperatury, które powodują gorszą przyczepność do drogi. Dodatkowo liście, które spadają z drzew na ulice, też powodują, że droga hamowania się wydłuża, dlatego lepiej zwolnić – podpowiada Paweł Motyka zastępca komendanta PSP w Nowym Sączu. - Stąd też apel do kierowców, żeby jeździli wolniej.

Kierowcy, którzy często jeżdżą w trasę, na przykład w rejony górskie powinni pomyśleć już o zmianie opon z letnich na zimowe. Z kolei piesi, którzy poruszają się przy drogach obowiązkowo do kurtki, teczki czy plecaka powinni mieć przypięty odblask, który znacznie poprawia nasze bezpieczeństwo na drodze.

Sonda
Czy masz naklejkę z imieniem dziecka na swoim samochodzie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE