Będą remonty kolejnych dróg w regionie

i

Autor: Darek Ryś Będą remonty kolejnych dróg w regionie

Kierowcy już mogą się cieszyć. Kolejne drogi w regionie idą do remontu. Także w Nowym Sączu!

2023-02-16 16:00

Będą remonty kolejnych dróg w naszym regionie. To dzięki pieniądzom, które jeszcze w tym roku trafią do małopolskich miast, gmin i powiatów z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Specjalne umowy, które gwarantują przyznanie pomocy właśnie są podpisywane.

Cieszyć mogą się między innymi kierowcy z regionu sądeckiego i gorlickiego. Do tych powiatów trafi ponad 16 milionów złotych, a remontu doczeka się około 18 kilometrów dróg lokalnych. Będzie to 17 zadań gminnych i 2 zadania powiatowe.

Mówią wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński oraz wójtowie Łabowej i Podegrodzia

W regionie sądeckim najwięcej pieniędzy dostanie gmina Korzenna, która przebuduje swoje drogi w miejscowościach Koniuszowa, Mogilno, a także Lipnica Wielka.

Oprócz Korzennej rządowa pomoc trafi też do gminy Podegrodzie, Łącko, Łabowa, Łososina Dolna, Kamionka Wielka, Krynica Zdrój, a także do miasta Nowego Sącza. Pieniądze dostanie też samorząd powiatu nowosądeckiego na przebudowę swojej drogi w gminie Kamionka Wielka.

Jak dobrze znasz polskie seriale lat 80.? QUIZ "Alternatywy 4", Zmiennicy" i inne

Pytanie 1 z 10
Propozycję objęcia jakiego stanowiska otrzymuje Nikodem Dyzma?

W sumie do regionu sądeckiego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg trafi ponad 10 milionów złotych.

W 2023 roku dla całej małopolski w ramach Funduszu Rozwoju Dróg przewidziano ponad 190 milionów złotych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE