laptop

i

Autor: www.pixabay.com

Nowy Sącz

Kiedy czwartoklasiści z miejskich szkół dostaną bezpłatne laptopy?

2023-09-30 9:22

Do nauki, ale też do rozwijania pozaszkolnych zainteresowań i pasji. Takie mają być rządowe laptopy, które dostaną uczniowie klas 4 szkół podstawowych. W naszym regionie pierwsze komputery już są przekazywane do szkół, a potem rodzicom. Kiedy dostaną je czwartoklasiści z Nowego Sącza?

Nowy Sącz. Laptopy dla czwartoklasistów

Pierwsze laptopy dla czwartoklasistów z nowosądeckich szkół trafią w najbliższych dniach. Tak zapewniają władze Nowego Sącza, które zarządzają podstawówkami w mieście. Wszystkie komputery są już w szkołach. Teraz przyszedł czas na procedury związane z ich przyjęciem, kontrolą i przekazaniem.

Zabytkowy księgozbiór biblioteki w Nowym Sączu

W tym momencie w szkołach trwa przygotowanie do podpisywania umów z rodzicami i myślę, że już w piątek rozpocznie się proces wydawania sprzętu. Laptopy otrzyma 827 uczniów klas czwartych, tylu mamy w sądeckich szkołach podstawowych – mówi Magdalena Majka, wiceprezydent Nowego Sącza.

Rządowy program zakłada, że każdy czwartoklasista w tym roku szkolnym otrzyma bezpłatnie laptop, który posłuży mu do nauki, czy rozwijania pasji. Taki sprzęt trafił już między innymi do uczniów starosądeckich podstawówek.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE