Kiedy będzie gotowy dworzec MPK przy Bulwarze Narwiku?

2021-09-10 9:00

Coraz więcej dzieje się na dawnym parkingu przy Bulwarze Narwiku w Nowym Sączu. Uważni przechodnie mogą zobaczyć zarys nowego dworca przesiadkowego. Kompleks ma być otwarty jeszcze w tym roku.

Cały czas trwają prace przy Bulwarze Narwiku w Nowym Sączu, w miejscu, gdzie dawniej był duży parking naprzeciw hipermarketu. Powstaje tu nowy dworzec przesiadkowy dla autobusów MPK i busów. Prace idą zgodnie z planem, a całość ma być gotowa jeszcze w tym roku. To będzie niewielki dworzec z zabudową kontenerową.

Ulica Hoffmanowej w Nowym Sączu po remoncie

Kontenery mamy już w bazie MPK przy ulicy Wyspiańskiego i czekają na montaż. Będzie to niewielki dworzec. Nie możemy tam prowadzić robót ziemnych, bo jest to teren zalewowy, dlatego zdecydowaliśmy się na kontenery. Pomysł jest taki, żeby zatrzymywały się tam busy, które przyjeżdżają z ościennych miejscowości. Chcemy też, żeby jeździły tam dwie linie autobusów MPK – mówi Jerzy Leszczyński, prezes MPK Nowy Sącz.

Prace mają kosztować około miliona złotych. Z dworca przesiadkowego bezie można skorzystać jeszcze w tym roku.

Sonda
Masz ze sobą parasol?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE