Kajakarz Dariusz Popiela pomaga uchodźcom na polsko – białoruskiej granicy

2021-10-28 8:20
Dary przekazane uchodźcom
Autor: Dariusz Popiela Dary przekazane uchodźcom

Coraz więcej osób pomaga uchodźcom, którzy przebywają w lesie na polsko – białoruskiej granicy. Do pomocy włączył się sądecki kajakarz Dariusz Popiela, który w błyskawicznym tempie zorganizował zbiórkę pieniędzy na zakup potrzebnych rzeczy. Dary już trafiły do potrzebujących.

Kilka dni temu sądecki olimpijczyk zawiózł dary potrzebującym. Samochód, jak widać na zdjęciu, był wypełniony po brzegi. Dzięki szybkiej zbiórce pieniędzy udało się kupić koce termiczne, śpiwory na zimne noce, karimaty z izolacją rozgrzewające chusteczki, a nawet skarpety góralskie, do tego kalosze, latarki i power banki. Do pomocy przyłączyły się osoby z Czarnego Dunajca, Krościenka. Koszt zawiezionych darów to około 8 tysięcy złotych.

Usnarz Górny na Podlasiu. Grupa uchodźców koczuje na granicy polsko-białoruskiej.

Wspólnie z dzieciakami i znajomymi zgromadziliśmy wszystko, co może być potrzebne dla kilkunastu maluchów w lesie. Tak brzmi to, jak jakiś absurd. Dla dzieci powinno się przygotowywać wyprawki szkolne, finansować obiady, kupować zabawki, finansować wycieczki szkolne, a nie pomagać w przeżyciu kolejnego dnia w lesie!! Przecież las, do którego chodzimy na spacery, trenujemy to nie miejsce do życia dla ludzi. Tymczasem od tygodni w naszych lasach na wschodniej granicy rozgrywają się ludzkie tragedie, dramaty. Zamiast na Białoruś jedziemy z pomocą do ludzi w polskich lasach. Nasza pomoc, zaangażowanie to wszystko kropla w morzu, ale im więcej tych kropel tym więcej zabezpieczonych stóp, stópek w lesie – pisze na swoim facebookowym profilu Dariusz Popiela.

Sonda
Czy Polska powinna przyjąć uchodźców z Afganistanu?

Na tym jednak nie koniec, bo Dariusz Popiela już zapowiada koleje takie zbiórki. Sadecki kajakarz cały czas jest w kontakcie z aktywistami pomagającymi osobom przebywającym na polsko – białoruskiej granicy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE