Jest w Krynicy czy Rabce. Może będzie w Nowym Sączu. Miasto ma szanse na tężnie solankową

2021-05-06 18:11 DR
Nowe tężnie solankowe mogą powstać w regionie
Autor: Urząd Miasta i Gminy w Krynicy Nowe tężnie solankowe mogą powstać w regionie

Nowe atrakcje dla turystów mogą pojawić się na mapie małopolski. Tym razem dla tych, którzy dbają o zdrowie. Będą to tężnie solankowe.

Do budowy takich obiektów dołoży się samorząd naszego województwa, który właśnie ogłosił konkurs dla miast i gmin. W sumie w najbliższych dwóch latach do podziału jest 5 milionów złotych.

Wszechobecny stres, tempo życia, skażenie środowiska mają negatywny wpływ nie tylko na ogólne samopoczucie, ale przede wszystkim bezpośrednio na nasze zdrowie. Wiemy jak bardzo potrzebne są dzisiaj na mapie Małopolski miejsca, w których mieszkańcy będą mogli odpocząć, zrelaksować się, zdrowo spędzić czas na łonie natury. Tak narodził się pomysł na dofinansowanie budowy Małopolskich Tężni Solankowych - mówi Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.

Jest szansa, że taka tężnia powstanie też w Nowym Sączu, bo miasto chce wykorzystać szanse i zamierza postarać się o pieniądze.

Oczywiście zainteresowałem się tym tematem, bo takie instalacje są bardzo ciekawe. Myślę, że dobrym miejscem dla tężni byłby Lasek Szwerteński przy ulicy Nadbrzeżnej – mówi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Posłuchaj prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla

Małopolski Urząd Marszałkowski na wnioski o przyznanie pomocy czeka do 24 maja. Maksymalna wysokość dotacji dla jednego wniosku może wynieść do 250 000 złotych i nie więcej niż 70 procent całkowitej wartości inwestycji.

Tężnie solankowe w naszym regionie są już w wielu miejscach. Między innymi w Krynicy - Zdroju, Bochni czy Rabce - Zdroju.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl