Będzie remont ulicy 29 Listopada w Nowym Sączu. Umowa jest już podpisana

i

Autor: UM Nowy Sącz Będzie remont ulicy 29 Listopada w Nowym Sączu. Umowa jest już podpisana

Jest umowa. Kolejna ulica w Nowym Sączu idzie do remontu. Sprawdź kto może się cieszyć

2020-12-09 15:56

Jedna z najbardziej zniszczonych ulic w Nowym Sączu doczeka się remontu. Chodzi o ulicę 29 listopada, która łączy ulicę Nawojowską z Wyspiańskiego. Miasto podpisało już umowę z wykonawcą.

Roboty remontowe potrwają dość długo,  bo nawet do sierpnia 2021 roku. Władze miasta przekonują jednak, że przebudowa ulicy 29 listopada to dopiero początek zmian w tej części Nowego Sącza.

To niezbędny krok, aby można było wykonać pełną modernizację ulicy Jana Pawła II oraz budowę łącznika ulicy 29 Listopada z ulicą Smolika – mówi prezydent Ludomir Handzel.

Posłuchaj prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla oraz mieszkańców

W planach jest remont nie tylko samej nawierzchni ulicy 29 listopada, ale tez chodników. Na miejscu powstaną bezpieczne przejścia dla pieszych, nowe oświetlenie oraz ścieżka rowerowa.

Nowi mieszkańcy sadeckiej gadziani. Na świat przyszły gekony paskowane

Przy ulicy 29 listopada w Nowym Sączu znajduje się między innymi szkoła, duże osiedle mieszkaniowe czy Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego. W przyszłości powstanie tam też nowa siedziba Archiwum narodowego.   

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE