Jest szansa na duży parking w centrum miasta. Sprawdź gdzie!

2021-08-03 8:36
Miasto stara się o tereny po jednostce PSP.  Chce tam urządzić parking
Autor: Dariusz Ryś Miasto stara się o tereny po jednostce PSP. Chce tam urządzić parking

Jest szansa na remont kolejnego miejsca w centrum Nowego Sącza. Tym razem chodzi o tereny po dawnej jednostce Państwowej Straży Pożarnej przy ulicy Grybowskiej. Przy tej okazji miasto myśli też o przebudowie Maślanego Rynku

Jeżeli się uda, to w przyszłości powstanie tam duży parking, z którego mogliby korzystać klienci Maślanego Rynku, ale też osoby, które przychodzą do MCK Sokół czy kościoła. Na razie miasto rozmawia z wojewodą małopolskim, który zarządza tym terenem.

Mamy już wstępną zgodę na to, żeby przejąć działkę po straży pożarnej od wojewody, bo ten teren należy do skarbu państwa. Chcemy się zamienić za inne działki lub budynki, które są potrzebne wojewodzie, a nam zależy na działce właśnie po PSP - mówi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

W najbliższych dniach miasto ma pokazać wizualizację nowego parkingu, którą przygotował sądecki architekt Jakub Potoczek.

Posłuchaj prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla

Budynek i garaże przy ulicy Grybowskiej strażacy zwolnili w 2013 roku po tym jak przenieśli się do nowej siedziby przy ulicy Witosa.

W ostatnich latach było już kilka pomysłów na zagospodarowanie tego miejsca razem z pobliskim Rynkiem Maślanym, ale do tej pory w tym temacie nie wiele zrobiono.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE