Policja i prokuratura wyjaśniają przyczyny wypadku na drodze w Muszynce.  Jedna osoba zginęła

i

Autor: PSP Nowy Sącz Policja i prokuratura wyjaśniają przyczyny wypadku na drodze w Muszynce. Jedna osoba zginęła

Jest śledztwo po śmiertelnym wypadku w Muszynce

2022-04-04 15:39

Sądeccy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę, 2 kwietnia w miejscowości Muszynka w pobliżu przejścia granicznego ze Słowacją.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Ford Transit wpadł w poślizg i stracił panowanie nad pojazdem w następstwie czego, wjechał do przydrożnego rowu, uderzając w drzewo.

Samochodem podróżowało czterech obywateli Słowacji, którzy jechali do swojego kraju. W wyniku zdarzenia 31-letni pasażer pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej zmarł na miejscu.  Dwóch kolejnych pasażerów w weku 24 i 26 lat z obrażeniami ciała, niezagrażającymi życiu zostało przetransportowanych do szpitali w Polsce i Słowacji. Natomiast kierujący 42-latek nie doznał obrażeń, był trzeźwy.

Przez wiele godzin na miejscu zdarzenia pracował Prokurator Rejonowy w Muszynie, policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz biegły sądowy z zakresu ruchu drogowego.

Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego śledztwa - mówi Justyna Basiaga z policji w Nowym Sączu.

Symbole najpopularniejszych pierwiastków chemicznych. Ósme pytanie wielu zaskoczy!

Pytanie 1 z 10
Podaj symbol tlenu

Przy tej okazji policjanci proszą o ostrożność i rozwagę na drodze. Warunki drogowe szczególnie rano i wieczorem w naszym regionie są trudne. Przez niskie temperatury jezdnia może być oblodzona i bardzo śliska.

Jedźmy ostrożnie i dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze. Niestety za kierownicą wystarczy zaledwie chwila nieuwagi, by doszło do tragedii - dodaje Basiaga.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE