Jest nowocześnie i pięknie. Park Strzelecki w Nowym Sączu po remoncie. Kiedy otwarcie?

2021-04-29 18:30 DR
Park Strzelecki w Nowym Sączu już po remoncie
Autor: UMWM Park Strzelecki w Nowym Sączu już po remoncie

Zakończył się remont Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu. W miejscu, gdzie kiedyś znajdowała się zaniedbana muszla koncertowa i zniszczone ławeczki powstał nowoczesny amfiteatr z zadaszoną widownią.

Dużo zmieniło się także w samym parku. Są nowe, oświetlone alejki spacerowe, place zabaw dla dzieci czy mini ścieżka biegowa z pętlą gimnastyczną, która jest wyposażona w elementy do ćwiczeń dla dorosłych. W parku pojawiły się też inne obiekty, w których zaplanowano między innymi czytelnię czy ogród seniora.

Posłuchaj mieszkańców miasta i prezydenta Ludomira Handzla

Przy parku powstanie też parking na około 280 miejsc postojowych. Będą też dwa nowe przystanki dla miejskich autobusów. Cały teren parku będzie też monitorowany. Przebudowa Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu kosztuje 53 miliony złotych. Ponad 27 dokłada Unia Europejska.

Oficjalne otwarcie Parku Strzeleckiego zaplanowano na piątek. Przez ograniczenia związane z pandemią korona wirusa będzie to tylko symboliczne spotkanie. Mieszkańcy miasta na spacer do parku będą mogli wybrać się w maju. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to pierwszą większą imprezę miasto zorganizuje tam w czerwcu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl