Jechał „wężykiem”, a w samochodzie miał narkotyki. Teraz ma problemy!

2022-12-01 15:10
Młody mieszkaniec powiatu nowosądeckiego wpadł z narkotykami
Autor: KMP Nowy Sącz Młody mieszkaniec powiatu nowosądeckiego wpadł z narkotykami

Samochód, który jechał wężykiem zatrzymali policjanci z komisariatu w Piwnicznej – Zdroju. Mundurowi podejrzewali, że za kierownicą może siedzieć nietrzeźwy kierowca. Później było jeszcze gorzej.

Policjanci, którzy patrolowali drogę krajową numer 87 przebiegającą przez Piwniczną-Zdrój zauważyli osobowego forda, który jechał zygzakiem. Dlatego policjanci postanowili sprawdzić co się dzieje i zatrzymali pojazd do kontroli.

Podczas wykonywanych swoich czynności funkcjonariusze wyczuli charakterystyczną woń palonej marihuany, dlatego też przeszukano 21-letniego kierowca. Sprawdzono też jego samochodu.

W pojeździe policjanci znaleźli worki strunowe oraz srebrne zawiniątka z białymi kryształkami, które zostały zabezpieczone. Podczas interwencji mieszkaniec powiatu nowosądeckiego był agresywny i nie chciał wykonywać poleceń funkcjonariuszy, szarpał ich, uderzał i wyzywał. Mężczyzna został zatrzymany. Odmówił badania trzeźwości, w związku z czym, zanim trafił do policyjnej celi, w szpitalu zostały od niego pobrane próbki krwi do dalszych badań na obecność substancji zabronionych - mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

W sądeckiej komendzie policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zważyli i sprawdzili narkotesterem białe kryształki zabezpieczone w samochodzie młodego mężczyzny. Okazało się, że było to blisko 36 gramów mefedronu.

Czy starsze osoby są zagrożeniem dla ruchu

Pytanie 1 z 1
Czy starsze osoby są zagrożeniem dla ruchu na ulicach?

Mieszkaniec powiatu nowosądeckiego usłyszał zarzuty posiadania narkotyków, znieważenia funkcjonariuszy oraz naruszenia ich nietykalności cielesnej. Za te przestępstwa grozi mu do 3 lat więzienia.

Ponadto ze względu na podejrzenie kierowania w stanie nietrzeźwości policjanci elektronicznie zatrzymali 21-latkowi prawo jazdy. W przypadku, gdy badania krwi dadzą pozytywny wynik, mężczyzna dodatkowo odpowie za kierowanie pod wpływem substancji zabronionych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE