Jak doszło do pożaru w Nowej Białej? Sprawę bada prokuratura z Nowego Sącza

2021-06-22 11:54
Podkarpacie: Samorząd wesprze poszkodowanych w tragicznym pożarze w Nowej Białej
Autor: www.gov.pl/web/kppsp-nowy-targ Podkarpacie: Samorząd wesprze poszkodowanych w tragicznym pożarze w Nowej Białej

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu zajmuje się sprawa pożaru w Nowej Białej. Śledczy spróbują ustalić, jak doszło do sobotniego. Pod uwagę branych jest kilka wersji. Wstępnie wykluczono celowe podpalenie.

Pod uwagę branych jest kilka wersji, ale prokuratura na razie nie zdradza, jakie konkretnie. Śledczy chcą powołać biegłego, który spróbuje odpowiedzieć na pytanie, co mogło wywołać pożar. Przesłuchano już świadków tego zdarzenia, jak i mieszkańców domów, które spłonęły w sobotnim pożarze.

Wielkie sprzątanie po pożarze w Nowej Białej

Rozważane są różne wersje, ale one nie są w sposób dość istotny udokumentowane. Wszystko to będzie weryfikowane w szczególności przez opinie biegłego. Na chwile obecna nie ma żadnych przesłanek, które by pozwalały na przypuszczenie, że doszło do podpalenia – mówi rzecznik Prokuratury okręgowej w Nowym Sączu Leszek Karp.

W sobotnim pożarze w Nowej Białej na Spiszu spłonęło ponad 40 budynków. 25 z nich to domy mieszkalne. Dach nad głową straciło ponad 100 osób. Do zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy dołączają kolejne miasta. Akcje prowadzi między innymi Nowy Sącz. Więcej o tym przeczytacie TUTAJ

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE