lewica Nowy Sącz

i

Autor: Materiały prasowe

In vitro dla Nowego Sącza? Ruszyła zbiórka podpisów pod projektem uchwały

2021-10-04 8:06

Chcą finansowania zabiegów in vitro dla mieszkańców Nowego Sącza - mowa o działaczach Lewicy. Właśnie ruszyła zbiórka podpisów pod projektem uchwały, której pomysłodawcami są członkowie Lewicy. Potrzeba 300 podpisów. Na ich zebranie mają dwa miesiące.

Program ma sfinansować leczenie niepłodności dla 60 par w okresie 5 lat. Każda z nich będzie mogła podjąć 3 próby zapłodnienia.

W formie 24: wyjazd w góry

Taka opcja jest przeznaczona dla wszystkich, nie bierzemy pod uwagę kryterium finansowego, ponieważ uważamy, że każdy bez względu na stan majątkowy i społeczny ma prawo do założenia rodziny i szczęśliwego życia. Sam projekt został stworzony na podstawie innych projektów realizowanych w miastach podobnych do Nowego Sącza. Takie inicjatywy miały już miejsce np. w Tarnowie lub Kielcach. Podobne finansowanie działa już w Krakowie – wyjaśnia Jakub Bocheński z Lewicy.

Działacze Lewicy z Nowego Sącza rozpoczęli też rozmowy z radnymi na temat poparcia ich pomysłu. To właśnie od ostatecznej decyzji Rady Miasta Nowego Sącza zależy, czy miasto przekaże pieniądze na realizację tego projektu, czy też nie.  Krajowy program in vitro, który finansował zabiegi z budżetu państwa, działał w Polsce do 2016 roku. Skorzystało z niego 17 tysięcy par. Program nie jest już kontynuowany, a komercyjna cena zabiegu in vitro to wydatek od kilkunastu tysięcy złotych wzwyż.

Sonda
Czy doznałeś trudności w wychowaniu dzieci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE