Historyczny spacer po placu 3 Maja w Nowym Sączu. IPN prezentuje tu wystawę

2021-06-17 14:00

Ważne daty i wydarzenia związane z historią Polski można sobie przypomnieć w centrum Nowego Sącza. Na placu 3 maja do zobaczenia jest nowa wystawa, która opowiada o wojnie polsko — bolszewickiej, jej skutkach oraz o traktacie podpisanym w Rydze w 1921 roku i tym jak wpłynął na Polskę.

Podczas spaceru po Nowym Sączu bliżej poznamy historię Polski. Na placu 3 Maja do połowy wakacji można oglądać wystawę „Gorzki pokój. Traktat ryski 1921 r.”. Przygotował ją Instytut Pamięci Narodowej. Nawiązuje ona do wydarzeń sprzed stu lat dotyczących podpisania pokoju między Rosją, Polską a Ukrainą w Rydze. Na kilkunastu planszach zaprezentowano fotografie i opisy osób, czy wydarzeń. Jest też ściana, która ma symbolizować granicę.

Największa makieta kolejowa w Nowym Sączu

Na placu 3 maja w Nowym Sączu wystawa zostanie do 29 lipca. Do tej pory wystawę można było zobaczyć w Warszawie, Krakowie i Zakopanem. Nowy Sącz jest czwartym miastem, w którym można ja oglądać

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE