Groźne znalezisko w przydomowym ogródku w Muszynie. Saperzy w akcji!

2021-10-15 15:50
Groźny niewybuch wykopany w przydomowym ogrodzie w Muszynie
Autor: KMP Nowy Sącz Groźny niewybuch wykopany w przydomowym ogrodzie w Muszynie

Dużą rozwagą i spostrzegawczością wykazała się mieszkanka Muszyny, która w swoim ogródku wykopała granat przeciwpiechotny. Niewybuchem zajęli się saperzy.

Mimo, że znalezisko było skorodowane, oblepione ziemią i na pierwszy rzut oka nie przypominało niewybuchu, to właściwie zareagowała poprawnie i powiadomiła Policję.

Mieszkanka Muszyny niewybuch znalazła w trakcie prac porządkowych. Kobieta zadzwoniła na numer alarmowy, a dyżurny z Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju skierował na miejsce muszyńskich policjantów. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren i wspólnie ze strażakami OSP w Muszynie, pilnowali niebezpiecznego znaleziska do czasu przybycia patrolu saperskiego.

Saperzy ustalili, że jest to granat przeciwpiechotny typu F1. Groźną „pamiątkę cz czasów wojny” zabrano na poligon.

Policja przypomina, że w przypadku znalezienia niewypału należy natychmiast powiadomić Policję. Jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją, a co za tym idzie zranieniem a nawet śmiercią dla osoby przebywającej w jego pobliżu.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE