Gotowy jest budynek nowego centrum kultury w Starym Sączu

2022-01-12 12:00
Nowe centrum kultury w Starym Sączu
Autor: www.starysacz.um.gov.pl Nowe centrum kultury w Starym Sączu

Z zewnątrz zachował swój dawny wygląd, a w środku to nowoczesne centrum kultury. Mowa o budynku „Galerii pod piątką” przy Rynku w Starym Sączu, który zmienił się nie do poznania. Powoli kończy się jego remont. Budynek zyskał nowe pomieszczenia.

Otwarcie jeszcze w tym miesiącu?

Jeszcze w tym miesiącu mają ruszyć tu zajęcia dla starosądeczan. Mowa o „Galerii pod piątką” przy Rynku w Starym Sączu, która zmieniła się nie do poznania. Wnętrze budynku zostało wyremontowane i rozbudowane. Powstało tu nowoczesne centrum kultury. Nowe pomieszczenia pojawiły się w zaadaptowanych na ten cel piwnicach.

Andrzej Lis oddał setny litr krwi

To jest zupełnie nowy obiekt. Dzięki rozbudowie go pod ziemię i w stronę podwórka uzyskaliśmy czterokrotnie więcej miejsca niż do tej pory. Powstaje tam centrum kultury z prawdziwego zdarzenia, gdzie są sale warsztatowe, pomieszczenia galerii. Zakończyliśmy już prace budowlane i mamy pozwolenie na użytkowanie. Co ważne nadaliśmy temu budynkowi nową funkcję. Chodzi o to, żeby centrum miasteczka żyło i żeby to nowe centrum kultury służyło przez najbliższe lata mieszkańcom Starego Sącza — mówi Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza.

Sonda
Czy odwiedziłeś/aś już Leśne molo w Starym Sączu?

W budynku mają odbywać wystawy, koncerty, ale też warsztaty artystyczne. Rozbudowa kosztowała 12 milionów złotych. Część pieniędzy udało się zdobyć z Unii Europejskiej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE