drogowskaz rowerowy

i

Autor: Michał Rejduch Drogowskaz przy ścieżce EuroVelo w Nowym Sączu

Gdzie wybrać się na rower? W Nowym Sączu ścieżek nie brakuje. Będzie ich więcej

2021-03-17 13:24

Pogoda co prawda w ostatnich dniach nas nie rozpieszcza, ale i tak nie przeszkadza to fanom dwóch kółek. W pogodne popołudnia w Nowym Sączu można spotkać sporo rowerzystów. Wybierają oni sprawdzone i dobrze znane trasy, a tych w Nowym Sączu i okolicy nie brakuje.

Coraz więcej rowerzystów można spotkać na ulicach Nowego Sącza. To znak, że wiosna zbliża się wielkimi krokami. Dobra wiadomość dla fanów dwóch kółek jest taka, że z roku na rok Nowy Sącz staje się coraz bardziej przyjazny dla rowerzystów.  Już teraz w mieście jest sporo ścieżek dla jednośladów i są szanse na to, że w najbliższym czasie będzie ich więcej.

Jak przygotować rower do sezonu wiosennego

Jedną z najbardziej popularnych ścieżek jest ta wzdłuż Kamienicy – mówi Tomasz Baliczek z Urzędu Miasta Nowego Sącza. - Od mostu 700-lecia do kładki wiszącej na wysokości salonu meblowego. Jest tam świetna infrastruktura dla rowerzystów, są miejsca do odpoczynku. Sporym zainteresowaniem rowerzystów cieszy się także część trasy EuroVelo wzdłuż wałów Dunajca. Można niż dojechać do Starego Sącza i dalej do Piwnicznej, a w drugą stronę pojechać w kierunku Wielogłów. W trakcie gruntownego remontu ulic miasto planuje przy nich budować nowe ścieżki. Między innymi przy ulicach 29-go listopada i Nawojowskiej.

Powrót do szkoły. Pamiętasz coś z fizyki? To powinien być BANAŁ!

Pytanie 1 z 10
Jednostką siły jest:

W Nowym Sączu są też trasy rowerowe wzdłuż ulicy Królowej Jadwigi, Alei Piłsudskiego, ulicy Lwowskiej czy wzdłuż północnej obwodnicy i ulicy Witosa. Fani dwóch kółek, którzy planują dalszą wiosenną wycieczkę podpowiedzi znajdą w Centrum Informacji Turystycznej. Tu czekają na nich przewodniki rowerowe po Sądecczyźnie.  Warto także dodać, ze od kilku lat Nowy Sącz jest coraz bardziej przyjazny rowerzystom. W zeszłym roku w mieście pojawiło się kilka punktów do naprawy rowerów.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE