Fotopułapki polują na złodziei i wandali. Takie urządzenie ma kolejna gmina w regionie

2021-04-06 17:31 DR
Fotopułapki pojawiły się w lasach w gminie Łabowa
Autor: Dariusz Ryś Fotopułapki pojawiły się w lasach w gminie Łabowa

Kolejna gmina w regionie sądeckim stawia na fotopułapki. Tym razem to Łabowa koło Nowego Sącza. W sumie w lasach na terenie tej gminy zamontowano kilkanaście takich urządzeń.

Fotopułapki mają przede wszystkim pomagać w wyłapywaniu tych, którzy w lasach podrzucają śmieci, ale nie tylko. Takie urządzenia są też doskonałym sposobem na wandali.

Fotopułapki są umieszczane w takich miejscach, które wskazują nam mieszkańcy. Fotupułapki są rozmieszczane w różnych miejscach. Te lokalizacje są też często zmieniane – mówi Sławomir Rybarski zastępca wójta gminy Łabowa.

Posłuchaj Sławomira Rybarsiego wicewójta gminy Łabowa

Łabowa to nie jedyna miejscowość, która kupiła fotopułapki. W ostatnim czasie takie urządzenia na swoim terenie zamontowała też gmina Piwniczna. Z fotopułapek z powodzeniem korzysta też Straż Miejska w Nowym Sączu oraz nadleśnictwa w regionie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na:online@grupazpr.pl