Puszka WOŚP

i

Autor: Michał Rejduch W niedziele odbędzie się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Finał WOŚP w Nowym Sączu. Będzie się działo!

2023-01-27 8:38

To już naprawdę ostania prosta. Mowa o przygotowaniach do kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ekipy Jurka Owsiaka nie zabraknie też w Nowym Sączu. Na ulicach miasta pojawi się ponad stu wolontariuszy.

Finał WOŚP na Rynku w Nowym Sączu

Dużo będzie działo się też na miejskim Rynku. W niedzielę, 29 stycznia o godzinie 11 rusza koncert, podczas którego wystąpią sądeckie zespoły, uczniowie Pałacu Młodzieży, ale nie zabraknie też licytacji różnych przedmiotów podarowanych na aukcje. Przed sceną odbędą się pokazy udzielania pierwszej pomocy, pokazy strażaków i wiele więcej. Na ulicach Nowego Sącza od godziny 8 kwestować będzie ponad 120 wolontariuszy, którzy będą zbierać pieniądze do orkiestrowych puszek.

Czy Polacy wspierają WOŚP? Sonda #EwelinaPyta

Każdy wolontariusz ma puszkę w barwach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i identyfikator. Znajduje się na nim imię i nazwisko wolontariusza, numer naszego sądeckiego sztabu. Identyfikator jest zafoliowany – wyjaśnia Lech Zwoliński z nowosądeckiego sztabu.

Finał WOŚP w regionie sądeckim

Kwestujących nie zabraknie także w regionie sądeckim. Między innymi w Starym Sączu. Tu impreza zacznie się o godzinie 15 w Kinie Sokół, a na terenie miasta będzie kwestować ponad 30 wolontariuszy. Z kolei w Podegrodziu koło Nowego Sącza zaplanowano rajd samochodów terenowych. Oprócz sportowych emocji i fajnego widowiska na miejscu będą też czekać czerwone serduszka, bo pieniądze, które uda się zebrać przy okazji rajdu trafią na konto WOŚP. Rajd rusza w niedzielę o godzinie 9, a zapisać będzie można się na godzinę przed startem w biurze zawodów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE