Sądecka Biblioteka Publiczna

i

Autor: Michał Rejduch

Filia biblioteki w Biegonicach przeprowadza się. Nie uwierzysz gdzie!

2022-05-18 12:00

Mały 29- metrowy lokal zamieniają na dużo większy 90- metrowy. Jeszcze przed wakacjami filię Sądeckiej biblioteki Publicznej działającej na osiedlu Biegonice w Nowym Sączu czeka przeprowadzka. Miejsce, które wybrano, jest dość nietypowe…

Na zakupy i do biblioteki

Sądecka Biblioteka Publiczna przeprowadza się do galerii handlowej. Chodzi o filię na osiedlu Biegonice, która w najbliższym czasie wyniesie się z ciasnego i małego pomieszczenia przy ulicy Węgierskiej i przeprowadzi do 90-metrowego lokalu w Galerii Sandecja. Zyskać ma nie tylko sama biblioteka, ale też czytelnicy. To nowość w Nowym Sączu, ale nie w Polsce. Pomysł został podpatrzony z innych miast.

Biblioteka pod chmurką

Przenosimy bibliotekę do galerii Sandecja. Będzie tam dużo większy lokal, przy którym będą się odbywać różnego rodzaju eventy związane z książkami i promujące czytelnictwo. Biblioteka w galerii handlowej to nie jest nowy pomysł. Podobne rozwiązania działają w innych, większych od Nowego Sącza miastach w Polsce. Przymierzając się do tego rozwiązania, odwiedziłem dwie takie biblioteki i powiem szczerze, że jestem pod wrażeniem. To na pewno będzie z korzyścią dla biblioteki i dla galerii — mówi Marek Rylewicz, dyrektor Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

Sonda
Czy wypożyczysz książkę z takiej mobilnej biblioteki?

Sądecka Biblioteka w galerii handlowej. Kiedy otwarcie?

Biblioteka znajdzie się na pierwszym piętrze w lokalu, który ma około 90 metrów kwadratowych. Obecnie zajmuje ona mały, 29-metrowy lokal przy ulicy Węgierskiej. Sądecka Biblioteka Publiczna nie chce zdradzać ile zapłaci za wynajem lokalu w galerii. Wiadomo, że nowy lokal ma być otwarty jeszcze przed wakacjami. Filia będzie czynna od wtorku do soboty w godzinach popołudniowych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE