Święto gier w Nowym Sączu

Fani gier spotkali się na kampusie WSB. Nudy nie było, była dobra zabawa! [ZDJĘCIA, FILM]

2023-03-25 13:30

Kiedyś były bardzo popularne i lubiane, później trafiły na półki, bo pojawiły się komputery. Teraz znowu wracają do naszego życia. Chodzi o gry planszowe, które cieszą się coraz większą popularnością.

Fani takiej właśnie rozrywki po raz kolejny spotkali się w Nowym Sączu, gdzie zorganizowano Game Challenge, czyli Festiwal Gier Planszowych. Chętnych do wspólnej zabawy nie brakowało. Przy stołach z grami spotykali  się starsi, młodsi,  a nawet całe rodziny. 

Festiwal gier w Nowym Sączu

Do wyboru były dwie strefy. Analogowa i Cyfrowa. W analogowej czekały między innymi gry planszowe, bitewne i fabularne, ale nie tylko. Nie zabrakło też atrakcji dla tych, którzy lubią gry współczesne, bo była też strefa cyfrowa, w której rządziły komputery, wirtualna rzeczywistość i sztuczna inteligencja.

posłuchaj fanów plaszówek i organizatorów spotkania

Nie zabrakło też retro gier, czyli takich, które w naszych domach królowały kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat temu. Swoich sił można było spróbować na przykład na pierwszej konsoli Pegasusa. Przy każdym stanowisku z grami czekali instruktorzy, którzy wyjaśniali zasady gry.

Quiz. Zabawne jedzenie z całego świata

Pytanie 1 z 10
Gęsie pipki to:

Tym razem był to już drugi Festiwal Gier Planszowych w Nowym Sączu Game Challenge. Organizatorzy zapewniają, że nie ostatni.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE