Ratownicy GOPR ewakuowali uczestników obozu sportowego z Przehyby

i

Autor: facebook.com/krynicagopr Ratownicy GOPR ewakuowali uczestników obozu sportowego z Przehyby

Ewakuacja dzieci z Przehyby. Bardzo trudne warunki pogodowe w Beskidzie Sądeckim

2023-02-03 7:24

W czwartek, 2 lutego ratownicy krynickiej grupy GOPR stacjonujący w Piwnicznej ewakuowali 14 osób ze schroniska na Przehybie. Byli to uczniowie szkół podstawowych przebywający tu na obozie sportowym. Schronisko było bez prądu. O pomoc poprosili organizatorzy obozu.

Ewakuacja schroniska na Przehybie

Mokry śnieg, który spadł na drzewa, spowodował, że wiele z nich złamało się pod jego naporem. Część drzew spadała na linię energetyczną, która prowadziła do schroniska. Przez pogarszające się warunki pogodowe w górach organizatorzy obozu zdecydowali o ewakuacji dzieci. Dojazd do schroniska był utrudniony przez połamane drzewa, które tarasowały drogę. Ratownicy GOPR razem z pracownikami firmy Tauron, którzy naprawiali linię energetyczną, przy pomocy pił spalinowych usunęli drzewa. Wszystkie dzieci całe i zdrowe zostały zwiezione do Gabonia, skąd odebrali je rodzice.

Czwarty stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach

Trudne warunki panują w Beskidzie Sądeckim. Na szlakach leży sporo śniegu, nie są one przetarte. Ratownicy GOPR odradzają wyjścia w góry. Z kolei w Tatrach ogłoszono czwarty stopień zagrożenia lawinowego. Tu nadal ma padać śnieg, a do tego może wiać silny wiatr.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE