Eko – rewolucja w Nowym Sączu? Na ulice wyjechały autobusy na gaz [FILM, ZDJĘCIA]

2020-11-06 8:08

Nowosądeckie MPK kupiło 6 autobusów zasilanych gazem. Nowe pojazdy z zewnątrz niewiele różnią się od tych, które doskonale znamy z ulic miasta. Są za to dużo bardziej ekologiczne. Autobusy mają obsługiwać linie, które przejeżdżają głównie przez centrum Nowego Sącza.

W czwartek odbyła się uroczysta prezentacja autobusów w zajezdni MPK przy ulicy Wyspiańskiego. Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel oficjalnie przekazał kierowcom klucze do sześciu nowych autobusów zasilanych gazem. Zbudowała je firma Solaris. Pisaliśmy o tym TUTAJ

Prezentacja autobusów na gaz

To są bardzo ekologiczne autobusy zasilane gazem – mówił w trakcie prezentacji prezes MPK Nowy Sącz Jerzy Leszczyński. - To jest autobus 12 – metrowy, ma wszelkie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Posiada 31 miejsc siedzących i 59 miejsc stojących.

Z nowych autobusów zadowoleni są także kierowcy, którzy podczas uroczystej prezentacji testowali pojazdy.

Fajnie się prowadzi, robi dobre wrażenie. Nie jest tak głośny jak autobusy dieslowe. Najważniejsze, żeby pasażerowie byli zadowoleni – powiedział nam kierowca MPK Jan Bochenek.

MPK zapłaciło za autobusy 9 milionów złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE