Dziś Dzień Kundelka. Psy z nowosądeckiego schroniska czekają na nowy dom

2021-10-25 7:53
Psy ze schroniska
Autor: Agnieszka Krzyżak, wolontariusz schroniska do bezdomnych zwierząt w Nowym Sączu

Ten dzień może być świetną okazją do przypomnienia o adopcji. W kalendarzu Dzień Kundelka, czyli święto wszystkich wielorasowych psów. Niestety, tych najwięcej jest w schroniskach dla bezdomnych zwierząt.

To prawdopodobnie najliczniejsza rasa psów na świecie. Kundelki, bo o nich mowa — mają dziś swoje święto. Niestety to właśnie te pieski najczęściej trafiają też na ulice. Tylko w nowosądeckim schronisku na nowy dom czeka kilkadziesiąt kundelków. Takie zwierzaki warto adoptować, bo wielorasowce są wyjątkowe.

Kocie planty w Nowym Sączu po remoncie

Nasze kundelki są bardzo radosne, dają dużo szczęścia, uwielbiają człowieka, lubią się przytulać i spać w łóżku, także to też trzeba mieć na uwadze, decydując się na adopcję. Każdy pies, którego wydajemy ze schroniska, jest zaszczepiony, wysterylizowany, wykastrowany. Przeważnie są zdrowe, ale jeżeli mają jakieś choroby, to my informujemy o tym i osoby adoptujące są świadome – wyjaśnia Joanna Otto, kierownik schroniska.

Sonda
Czy kochasz psy?
Psy ze schroniska
Autor: Agnieszka Krzyżak, wolontariusz schroniska do bezdomnych zwierząt w Nowym Sączu

O adopcje psów można pytać w schronisku w Nowym Sączu przy ulicy Tłoki. Na swój nowy dom czeka tu ponad 50 psów w różnym wieku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE