miasteczko galicyjkskie

i

Autor: Michał Rejduch Misteczko Galicyjskie w Nowym Sączu zaprasza na Dzień dziecka

Wiadomości

Dzień dziecka w Nowym Sączu. Odwiedź Miasteczko Galisyjskie i Skansen!

2023-05-31 10:53

Dużo atrakcji dla najmłodszych mieszkańców miasta i regionu z okazji Dnia Dziecka przygotowało Miasteczko Galicyjskie i Sądecki Park Etnograficzny. Od samego rana 1 czerwca czeka tu mnóstwo atrakcji. Chętni będą mogli wziąć udział w ciekawych warsztatach i przenieść się w czasie w przeszłość.

Nowy Sącz. Dzień dziecka w Skansenie

Jak co roku Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu nie zapomina o najmłodszych. 1 czerwca do siebie zaprasza Sądecki Park Etnograficzny i Miasteczko Galicyjskie. Skansen dla młodych odwiedzających będzie otwarty już od godziny 9. Czekają tu pokazy, warsztaty i pogadanki etnograficzne, które przybliżą dawne tradycje pasterskie, zwyczaje oraz symbolikę i rolę ziół. 1 czerwca najmłodszym udostępniona będzie edukacyjna ścieżka etnobotaniczna. Również sporo będzie się działo tego dnia w Miasteczku Galicyjskim.

Otwarcie sezonu w skansenie w Nowym Sączu

Zapraszamy od godziny 9 do 14. Oprócz zwiedzania ekspozycji będzie można wziąć udział w ciekawych warsztatach. Uczestnicy będą próbować swoich sił w sztuce origami, wykonywaniu makramowych listków, czy ceramice. Będą również pokazy strażackie, tańczenie zumby, a najmłodsi wezmą udział w zabawach galicyjskich, grze terenowej, albo posłuchają bajek – mówi kierownik działu promocji Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu,  Agnieszka Małecka.

Wśród atrakcji przewidziano także mini zoo, które stanie na terenie Miasteczka Galicyjskiego. Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy. Chętni mogą to robić TUTAJ